Zabezpieczenie przed rdzą – środki czasowej ochrony metali przed korozją

Korozja to problem powodujący duże straty finansowe. Wyliczono, że w ciągu roku na całym świecie korozja niszczy ok. 25 mln ton stali. Żeby zapobiec takim zdarzeniom, należy podjąć odpowiednie kroki mające na celu zabezpieczenie przed rdzą. Jednym ze sposobów jest zastosowanie środków czasowej ochrony. Są to substancje nakładane na metalowe powierzchnie oraz powłoki ochronne niemetaliczne. Środki te na pokrytej nimi powierzchni tworzą łatwo usuwalną powłokę, która ma za zadanie zabezpieczenie przed rdzą metalu w określonym czasie.

Środki czasowej ochrony metali można podzielić ze względu na czas ochrony, który zapewniają:

  • międzyoperacyjne środki ochrony – chronią przez kilka dni
  • krótkoterminowe – chronią do 6 miesięcy
  • średnioterminowe – chronią 6-18 miesięcy
  • długoterminowe – chronią ponad 18 miesięcy.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie przed rdzą metali, to najczęściej stosuje się oleje konserwacyjne. Poza nimi używa się olejów konserwacyjnych z rozpuszczalnikiem, smarów węglowodorowych i smarów zawierających zagęszczacz mydlany. Innymi środkami ochrony są roztwory wosków i roztwory lanoliny, które dodatkowo zawierają dodatki chemiczne. Stosuje się również substancje syntetyczne tworzące cienki filtr ochronny, a także emulsje wodne ze środkiem konserwacyjnym.

Tego typu produktów na rynku jest dużo. W większej ilości z nich stosuje się coraz nowocześniejsze technologie. Taki środek ochronny zapewnia trwałość powłoki, odporność jej na wilgoć oraz działanie oparów korozyjnych, w momencie, kiedy powłoka wystawiona jest na ciągłe działanie szkodliwych czynników. Przed położeniem takiego środka nie jest wymagane dokładne przygotowanie powierzchni.

Ważne jest również, aby taki środek łatwo się nakładał, a potem by nie było problemu z usunięciem warstwy ochronnej. Można wybrać środki zabezpieczające barwne i przezroczyste, a także posiadające niską zawartość związków aromatycznych.

 

 

Popularne tagi : inhibitory korozji , lotne inhibitory korozji , VCI , pochłaniacze wilgoci , olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne , powłoka antykorozyjna

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
Zabezpieczenie przed rdzą

Dojazd: