Płytki kamienne: do jakiego rodzaju wnętrz?

Okładziny z kamienia naturalnego są obecnie najbardziej pożądanym efektem jeśli chodzi o standardy wykończeń. Konsumenci często sięgają po płytki kamienne – ozdabiając nimi kominki, ściany, kuchenne wyspy, tarasy czy balkony. Popularność kamieni naturalnych wynika z ich właściwości oraz unikatowego wyglądu, który sprawia, że wykończenie naszego mieszkania nabiera eleganckiego oraz nowoczesnego efektu końcowego.

Płytki kamienne: do jakiego rodzaju wnętrz?

Naturalny kamień tak naprawdę świetnie komponuje się z każdym rodzajem wnętrz. Wystarczy odpowiednio dopasować płytki kamienne do stylu, który panuje w naszym mieszkaniu. Jeśli więc lubimy styl nowoczesny i w takim właśnie tonie ma współgrać okładzina z kamienia naturalnego to dobrze jest postawić na granity, marmury, łupki czy bazalty. Jedną z ich największych zalet jest unikatowość barwy i faktury, która nada wnętrzu eleganckiego oraz nowoczesnego stylu.

Powierzchnia kamienia bądź płytek kamiennych, które chcemy zastosować w naszym domu – również powinna być przemyślaną kwestią przy zakupie. Jeśli decydujemy się na płytki kamienne polerowane, będą one odbijały nam światło i dawały efekt „lustra”. Jeśli jednak postawimy na płytki szorstkie: będą nam te światło tłumiły, dobrze współgrając z gładkimi ścianami.

Warto o tym pomyśleć szczególnie wtedy, kiedy chcemy zamontować płytki kamienne w kuchni bądź salonie.

Płytki kamienne na taras: czy warto?

Płytki na taras to coraz częściej trudny wybór dla wielu konsumentów. Każdy chce aby taras zachwycał wyglądem, jednak nie odchudzał zbytnio naszego portfela. I przede wszystkim: Jakie płytki na taras wybrać aby posłużyły nam lata i świetnie się prezentowały nie tylko w dniu montażu?

Najbardziej naturalny wygląd tarasu, osiągniemy dzięki zastosowaniu kamienia łupanego o nierównej powierzchni. Nadaje on piękny, naturalny efekt i idealnie współgra z ogrodem. Dodatkową zaletą, która często jest pomijana jest jego… bezpieczeństwo! Nieregularny kształt powierzchni w przypadku opadów deszczu, daje nam większą przyczepność niż w przypadku tarasu gładkiego z efektem „lśniącej powierzchni”.

Oczywiście jeśli chodzi o płytki kamienne na taras to wybór tak naprawdę zależy od gustu oraz zasobu finansowego klienta. Szkoda jednak inwestować w naturalne płytki kamienne na taras tylko po to, aby później w razie opadów deszczu – przykrywać je matami antypoślizgowymi.

Wybierając więc płytki na taras, warto kierować się nie tylko wyglądem, ale również funkcjonalnością w codziennym użytkowaniu.