Drzwi przesuwne na tarasie i balkonie

Taras i balkon to miejsce wypoczynku i relaksu do którego powinien być zapewniony łatwy i wygodny dostęp. Drzwi powinny być funkcjonalne, estetyczne i zapewniać swobodne przejście. Producenci oferują różne rodzaje drzwi tarasowych i balkonowych, które różnią się designem i parametrami technicznymi. Mogą być w wersji klasycznej, otwierane na zewnątrz lub wewnątrz lub w nowoczesnym wariancie drzwi przesuwnych, które otwierane są wzdłuż ściany przy pomocy prowadnic. To ostatnie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością, ponieważ ma wiele zalet.

Dlaczego warto wybrać drzwi przesuwne?

Ten system stolarki budowlanej to znakomite rozwiązanie na tarasy i balkony, ponieważ pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, dzięki czemu można je dodatkowo zagospodarować. Drzwi przesuwne to doskonała alternatywa do drzwi otwieranych tradycyjnie. Nie trzeba ich podpierać jak drzwi otwieranych na zewnątrz lub wewnątrz, a można je swobodnie otworzyć na całą szerokość i stworzyć płynne przejście na taras lub balkon. Takie rozwiązanie powiększa przestrzeń i jest przedłużeniem salonu, co ma niebagatelny wpływ na podniesienie estetyki wnętrza. Aby jednak drzwi przesuwne spełniały idealnie swoje zadanie potrzebna jest odpowiednio dobrana klamka.

Klamka do drzwi przesuwnych – jaka powinna być?

Nawet najpiękniejsze drzwi przesuwne nie będą funkcjonalne jeśli nie zostaną wyposażone w atrakcyjną wizualnie klamkę, idealnie do nich dopasowaną. Klamka do drzwi przesuwnych powinna się cechować wysoką jakością wykonania, być solidna, odporna na uszkodzenia mechaniczne, funkcjonalna, a przy tym elegancka. Należy pamiętać, że dobrze dopasowana klamka podnosi poziom estetyki drzwi na wyższy poziom i jest także ważnym elementem dekoracyjnym. Takie właśnie produkty oferuje ceniony, grecki producent klamek, firma Convex.

Klamka Convex – dlaczego warto ją wybrać do drzwi przesuwnych na taras i balkon?

Grecki producent zadbał o najwyższe standardy jakości i to na wszystkich etapach produkcji. Model 1555 wykonano w eleganckim, czarnym kolorze w wersji matowej, gdzie klamka znajduje się na rozecie prostokątnej. To wysokiej klasy designerski produkt, który charakteryzuje się ponadczasową elegancją, perfekcyjnym wykończeniem i unikalnym designem. Co bardzo ważne klamka jest odporna na korozję i na ogień, co gwarantuje jej długotrwałe użytkowanie. Produkt można zakupić w sklepie internetowym Roothkin, gdzie jest dostępny od ręki.
Klamka Covex idealnie nadaje się do drzwi przesuwnych na taras i balkon, ponieważ cechuje się wyjątkowymi walorami użytkowymi i estetycznymi.