Wysysarki elektryczne, ich zastosowanie i działanie

Olej jest cieczą o wielu zastosowaniach. Bardzo często wykorzystywany jest on do smarowania różnych mechanizmów czy też do zapewnienia prawidłowego działania systemów hydraulicznych. Wiadomo, że po pewnym czasie użytkowania, substancja ta ulega zużyciu. Istnieją specjalistyczne urządzenia pozwalające na jego oczyszczanie z wody i zanieczyszczeń stałych, ale i tak po krótszym lub dłuższym czasie niezbędna będzie wymiana oleju.

Nie wszystkie mechanizmy i urządzenia posiadają korki spustowe, dzięki którym można łatwo wylać olej ze zbiornika (tak jak w samochodach). Czasami konieczne jest odpompowanie czy też bardzo precyzyjne wyssanie oleju. Dopiero po wykonaniu tej czynności można wlać do zbiornika świeży olej o odpowiednich parametrach.

Sprawne i dokładne wysysanie oleju

Opróżnianie zbiorników z przepracowanego oleju jest możliwe dzięki specjalistycznym urządzeniom, jakimi są wysysarki do oleju. Jak sama nazwa wskazuje, działają one w oparciu o pompy samozasysające, które są zasilane prądem elektrycznym. Urządzenia takie są wyposażone w specjalne sondy i czujniki, ciśnieniomierze oraz zbiorniki, do których trafia zużyty, przepracowany olej.

Co warto wiedzieć o wysysarkach oleju?

Wysysarki elektryczne są urządzeniami zasilanymi standardowym prądem 230V, który znajduje się w zwykłych gniazdkach elektrycznych. Wybierając urządzenie, warto zwrócić uwagę na istotny parametr, jakim jest wydajność. Sprzęt taki pozwala na bezpośrednie wysysanie oleju przez uchwyt bagnetu i nie trzeba stosować sprężonego powietrza. Liczne sondy i wskaźniki pozwalają operatorowi na dokładną regulację pracy i poznanie parametrów zasysania.

Wysysarki są wyposażone w dołączony zbiornik, w którym gromadzi się zużyty olej. Dodatkowo montuje się je na wózkach z kołami, dzięki którym możliwy jest ich łatwy i bezpieczny transport w różne miejsca. Na rynku można znaleźć wiele modeli charakteryzujących się zróżnicowanymi parametrami, więc każdy jest w stanie znaleźć pompę dopasowaną do konkretnych potrzeb.