Inhibitor korozji do instalacji grzewczej

Inhibitor korozji to substancja, która pozwala na znaczne zmniejszenie szybkości procesów korozyjnych metali, które mają styczność ze środowiskiem korozyjnym. Za takie środowisko można uważać każdą instalację grzewczą, której nośnikiem ciepła jest woda. To jej skład ma największy wpływ na przebieg procesów korozji. Aby zapobiegać korozji w instalacji grzewczej i chłodniczej trzeba stosować inhibitor korozji.

Inhibitor korozji – zastosowanie

Inhibitor korozji to substancje, dzięki którym znacznie zmniejsza się szybkość procesów korozyjnych metali będących narażonymi środowiskiem korozyjnym, w którym się znajdują. Za takie środowisko można uznać każdą instalację grzewczą, której nośnikiem ciepła jest woda. Proces korozji składa się z dwóch reakcji, które przebiegają jednocześnie. Na anodzie w skutek rozpuszczenia metalu powstają jony, uwalniają się elektrony, które biorą udział w reakcji na katodzie i prowadzą do wiązania tlenu lub rozkładu wody. Tlen zawarty w wodzie uzupełniającej lub w powietrzu dość szybko zostanie związany w procesach rdzewienia. Jednak jego wytrącanie się spowoduje, że ilość napływającego tlenu będzie tak duża, że szkody spowodowane korozją zaczną być odczuwalne dla użytkowników instalacji, która zaatakowała korozja.

Inhibitor korozji – korzyści

Korzyści, jakie płyną ze stosowania inhibitorów korozji to przede wszystkim zatrzymanie procesów korozji, które szkodliwie działają na instalację.

Dlatego zastosowanie inhibitora korozji w instalacji:
• Przeciwdziała rdzewieniu zaworów, grzejników, rur oraz kotłów,
• Nie dopuszcza odkładaniu się kamienia, tworzenia zgorzeliny oraz zapobiega głośnej pracy kotła,
• Zabezpiecza przed zapowietrzeniem,
• Powoduje zmniejszenie zużycia paliwa,
• Zabezpiecza przed zatarciem pompy.
 
 
 

Popularne tagi : smar antykorozyjny , papier VCI , folia VCI , worki VCI , antykorozja , zabezpieczenie antykorozyjne

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
inhibitor korozj

Dojazd: