Pianki montażowe – jaką wybrać?

Na każdym placu budowy często wykorzystywanym materiałem pomocniczym są pianki montażowe. Jednak, aby efekt odpowiadał zamierzeniom, należy wybrać właściwą piankę, a to wcale nie jest takie proste.

Do czego najczęściej stosuje się pianki montażowe?

Najczęstszym zastosowaniem pianek jest wykorzystywanie ich do wypełnienia pustych przestrzeni wokół drzwi, okien i parapetach. Pianki montażowe służą również jako dodatkowa izolacja termiczna.

Pianki montażowe a szczelność

Pianki poliuretanowe nie chłoną wody ani jej nie przepuszczają. Są one odporne na wilgoć, a skraplająca się przez lata woda nie powinna dać żadnych niepokojących objawów.

Pianki montażowe a łatwopalność

Większość pianek jest niestety łatwopalnych. Jednak na rynku dostępne są pianki montażowe ognioochronne – wykorzystuje się je tam, gdzie wymagane jest uszczelnienie i ognioodporność, np. przy uszczelnianiu otworów w konstrukcjach dachowych.

Pianki montażowe a prąd

Co do zasady pianki montażowe nie przewodzą prądu, ale jeśli dojdzie do kondensacji pary wodnej, wtedy jest obawa, że przewodnictwo może się pojawić.

Pianki montażowe a wygłuszenie

Pianki poliuretanowe bardzo dobrze tłumią dźwięki, ale zazwyczaj stosowane są tylko miejscowo i ich rola jako ochrona akustyczna pomieszczeń jest znikoma.

Pianki montażowe — co warto sprawdzić przed zakupem

Pianki montażowe mają różne cechy. Różnią się klasami palności (są 3), a także sposobem aplikacji, składem i prężnością. Warto zapoznać się z tymi różnicami, ponieważ jest to istotne z punktu widzenia funkcjonalności pianki.

 

Zadzwoń:
+48 602 394 368

Zobacz stronę:
https://www.piankisklep.pl/
sylikon uniwersalny expert line

Dojazd: