Planujesz zakup mieszkania pod wynajem? Zobacz, w jaki sposób warto przygotować inwestycję

Wraz ze wzrostem wynagrodzeń, Polacy stopniowo się bogacą. Ci, którzy mają wolne środki, coraz chętniej inwestują je w nieruchomości pod wynajem. Poniżej przedstawiamy Ci garść porad, które pomogą Ci dobrze przygotować mieszkanie pod wynajem oraz atrakcyjnie i budżetowo je umeblować.

 

Zobacz, gdzie możesz szukasz niedrogich i ładnych materiałów wykończeniowych

Niezależnie od tego, czy planujesz zakup mieszkania z rynku wtórnego, które wyremontujesz, czy też interesuje Cię nieruchomość z rynku pierwotnego (Przeczytaj dlaczego warto się zainteresować mieszkaniami w stanie deweloperskim https://cordiapolska.pl/blog/2018/03/10/dlaczego-mieszkania-sprzedaje-sie-stanie-deweloperskim/), potrzebne Ci będą materiały wykończeniowe, urządzenia sanitarne, meble i dodatki. Możesz ich poszukać, korzystając z outletów płytek łazienkowych, zarówno stacjonarnych, jak również tych działających online, jak również marketów budowlanych, które podczas czyszczenia magazynów chętnie wyprzedają końcówki serii. Równie kusząco prezentują się styczniowe wyprzedaże, gdy wiele dekoracji ze starych kolekcji ustępuje miejsca nowym. Inwestorzy mogą wtedy upolować ładne zestawy mebli łazienkowych, tapety, dywany, zlewy i inne elementy wyposażenia. Gdziekolwiek się nie pojawisz, a masz zamiar zrobić zakupy na większą kwotę, nie wstydź się zapytać o rabat. W najgorszym przypadku ktoś Ci najwyżej odmówi. Zazwyczaj jednak sklepy, chcąc pozostawić po sobie dobre wrażenie, chętnie podarują chociażby drobny rabat.

 

Kupiłeś mieszkanie do kapitalnego remontu? Rozważnie dobieraj ekipę budowlaną

Wielu inwestorów, zachęconych korzystną ofertą, daje się przekonać do zakupu mieszkania do gruntownego remontu. Ten krok wymaga zaangażowania czasu i środków w znalezienie dyspozycyjnej i uczciwej ekipy remontowej, która wykona dla Ciebie nowe instalacje elektryczne, zrobi gładzie, pomaluje ściany, zdemontuje stare urządzenia sanitarne i zamontuje nowe, wykona szafę wnękową na wymiar – ogólnie dostosuje wszystkie elementy i zadba o całość. W czasach dużych problemów z brakiem fachowców na polskim rynku warto zacząć poszukiwania sprawdzonej ekipy z odpowiednim wyprzedzeniem. Zdecydowanie najlepiej korzystać z firm polecanych przez znajomych – fachowcy, do których kolejki są krótkie, mogą być złą wróżbą na przyszłość. Istotne jest nadzorowanie pracy specjalistów i regularne wizyty w miejscu prac. Niezbędne jest też uzgodnienie w kwestiach zakupu materiałów, które potem należy wybrać, kupić i dowieść na miejsce remontu. W pracach wykończeniowych liczy się każdy szczegół, dlatego warto przed zleceniem prac przygotować projekt wystroju wnętrza, który będzie wskazówką dla fachowców.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *