Osuszanie po budowie – dlaczego warto inwestować w mury już na początku?

Technologie stosowane w branży budowlanej zmieniają się bardzo dynamicznie. Stosuje się coraz nowsze rozwiązania, materiały i techniki, co wpływa na bezpieczeństwo, komfort użytkowania oraz tempo budowy.  Z punktu widzenia inwestora są to korzystne zmiany – szybsze tempo wznoszenia pozwala zaoszczędzić spore kwoty oraz wprowadzić się do nowego domu, nawet po 3 miesiącach od rozpoczęcia prac. Nie można jednak zapominać o wadach ograniczania czasu budowy, które jak w każdej branży, również tutaj występują.  Więcej informacji na ten temat przeczytasz poniżej.

Osuszanie po budowie – skąd bierze się wilgoć?

Osuszanie ścian po budowie jest bardzo ważnym etapem prac, którego nie warto pomijać. Zaniedbanie tego może skutkować w przyszłości przykrymi konsekwencjami i sporymi wydatkami. Pewnie zastanawiasz się, skąd biorą się problemy z wilgocią w nowych murach?

Wynika to głównie z krótkich terminów realizacji, a co za tym idzie z tempem wznoszenia. Nie wszystkie materiały mają możliwość całkowicie wyschnąć przed nałożeniem kolejnej warstwy. W ten sposób nieodparowana woda, zgromadzona w murach może powodować problemy z wilgocią w przyszłości.

Kolejnym powodem zawilgoconych ścian może być zastosowanie złej hydroizolacji podczas zalewania fundamentów. Wysoki poziom wód gruntowych oraz opady deszczu i śniegu mogą spowodować, iż woda będzie wnikać w źle zabezpieczone mury i skutkować zawilgoconymi ścianami najpierw w piwnicy, a następnie na wyższych kondygnacjach.

Ostatnim wskazaniem do przeprowadzenia osuszania po budowie jest pora roku, podczas której budynek był wznoszony. Jeśli budowie towarzyszyły częste i intensywne opady deszczu lub śniegu, warto zainwestować w osuszanie, by mieć pewność, że mury zdążyły całkowicie wyschnąć.

Osuszanie po budowie – postaw na profesjonalistów!

Aby mieć pewność, że osuszanie murów zostało przeprowadzone profesjonalnie i skutecznie koniecznie trzeba skorzystać z pomocy specjalistycznych firm. Dlaczego? Ponieważ proces ten wymaga sporej wiedzy i fachowego sprzętu – nie wystarczy tylko ładna pogoda i długotrwałe wietrzenie, szczególnie w strefie klimatycznej, w której znajduje się Polska. Warto przed zleceniem zadania sprawdzić kompetencje wykonawcy i postarać się o opinie klientów z poprzednich realizacji, z pomocą przyjdzie nam Internet – rzetelne źródło informacji XXI wieku.

Więcej informacji na temat usuwania wilgoci budowlanej znajdziesz na stronie firmy Kubatura – osuszanie po budowie.

Zadzwoń:
+48 668391919
Zobacz stronę:
http://www.kubatura-lab.pl/


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *