Roleta wolnowisząca zaciemniająca – doskonały wybór do sypialni

Rolety okienne to bardzo popularna i jednocześnie świetna alternatywa dla tradycyjnych zasłon. Ilość dostępnych wzorów, typów oraz modeli jest bardzo duża, co pozwala na dopasowanie ich do każdego wnętrza.

Dziś powiemy nieco więcej na temat modelu, który doskonale sprawdza się w sypialni. Roleta wolnowisząca zaciemniająca, bo o niej mowa, zapewnia prywatność, ochroni przed promieniami słonecznymi, a do tego jeszcze ładnie wygląda.

Roleta wolnowisząca zaciemniająca – charakterystyka

Ten typ rolety może być mocowany na 3 sposoby – do ściany, do sufitu lub bezpośrednio do ramy okiennej. Montaż jest dość prosty, jednak bardzo stabilny i zapewnia estetyczny wygląd. Roleta ta, idealnie sprawdza się na oknach o dużych gabarytach. Może być wykonana z różnych materiałów, w tym także z niezwykle popularnej dziś tkaniny dzień/noc. Właściwości zaciemniające zapewnia specjalne tworzywo, przypominające gumę, znajdujące się na materiale od strony wewnętrznej. Dzięki temu całkowicie zamykamy dopływ światła dziennego, co sprawia, że doskonale sprawdza się w sypialniach – zapewnia mrok, nawet w pomieszczeniach dobrze nasłonecznionych. Warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie tego typu rolety, a mianowicie, warstwa gumy chroni także przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń, więc zyskujemy nie tylko zaciemnioną, ale i chłodną sypialnię. Nie możemy jednak zapominać, że jest to roleta wolnowisząca, bez żadnych prowadnic, dlatego nie zda ona egzaminu w przypadku okien dachowych.

Roleta wolnowisząca zaciemniająca – najpopularniejsze wzory

Rolety zaciemniające dostępne są najczęściej w jednolitych kolorach, rzadko spotyka się wyraziste wzory lub faktury. Wśród szerokiej palety barw, znaleźć możemy kolory spokojne, w odcieniach pastelowych, co sprawia, że rolety są uniwersalne i ponadczasowe, bowiem wpisują się w kanon niemal każdej aranżacji zarówno nowoczesnej, jak i bardziej tradycyjnej.

Szeroki wybór rolet wolnowiszących zaciemniających znajdziesz w ofercie sklepu https://www.sklep.stol-kar.eu/.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *