Technologie stosowane w branży budowlanej zmieniają się bardzo dynamicznie. Stosuje się coraz nowsze rozwiązania, materiały i techniki, co wpływa na bezpieczeństwo, komfort użytkowania oraz tempo budowy. Z punktu widzenia inwestora są to korzystne zmiany – szybsze tempo wznoszenia pozwala zaoszczędzić spore kwoty oraz wprowadzić się do nowego domu, nawet po 3 miesiącach od rozpoczęcia prac. Nie można jednak zapominać o wadach ograniczania czasu budowy, które jak w każdej branży, również tutaj występują. Więcej informacji na ten temat przeczytasz poniżej.
Osuszanie po budowie – skąd bierze się wilgoć?
Osuszanie ścian po budowie jest bardzo ważnym etapem prac, którego nie warto pomijać. Zaniedbanie tego może skutkować w przyszłości przykrymi konsekwencjami i sporymi wydatkami. Pewnie zastanawiasz się, skąd biorą się problemy z wilgocią w nowych murach?
Wynika to głównie z krótkich terminów realizacji, a co za tym idzie z tempem wznoszenia. Nie wszystkie materiały mają możliwość całkowicie wyschnąć przed nałożeniem kolejnej warstwy. W ten sposób nieodparowana woda, zgromadzona w murach może powodować problemy z wilgocią w przyszłości.
Kolejnym powodem zawilgoconych ścian może być zastosowanie złej hydroizolacji podczas zalewania fundamentów. Wysoki poziom wód gruntowych oraz opady deszczu i śniegu mogą spowodować, iż woda będzie wnikać w źle zabezpieczone mury i skutkować zawilgoconymi ścianami najpierw w piwnicy, a następnie na wyższych kondygnacjach.
Ostatnim wskazaniem do przeprowadzenia osuszania po budowie jest pora roku, podczas której budynek był wznoszony. Jeśli budowie towarzyszyły częste i intensywne opady deszczu lub śniegu, warto zainwestować w osuszanie, by mieć pewność, że mury zdążyły całkowicie wyschnąć.
Osuszanie po budowie – postaw na profesjonalistów!
Aby mieć pewność, że osuszanie murów zostało przeprowadzone profesjonalnie i skutecznie koniecznie trzeba skorzystać z pomocy specjalistycznych firm. Dlaczego? Ponieważ proces ten wymaga sporej wiedzy i fachowego sprzętu – nie wystarczy tylko ładna pogoda i długotrwałe wietrzenie, szczególnie w strefie klimatycznej, w której znajduje się Polska. Warto przed zleceniem zadania sprawdzić kompetencje wykonawcy i postarać się o opinie klientów z poprzednich realizacji, z pomocą przyjdzie nam Internet – rzetelne źródło informacji XXI wieku.
Więcej informacji na temat usuwania wilgoci budowlanej znajdziesz na stronie firmy Kubatura – osuszanie po budowie.
- Usługa kominiarska – zapewnienie bezpieczeństwa i efektywności twojemu domowi - 17 sierpnia 2023
- Armatura łazienkowa Lublin – armatura do Twojego domu - 18 listopada 2022