Umywalka z szafką – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Umywalka z szafką jest najwygodniejszym, a zarazem najciekawszym sposobem na urządzenie tego niezbędnego w łazience miejsca. Pozwala nie tylko na uporządkowanie wszystkich najpotrzebniejszych kosmetyków i przyborów, ale również może stać się dodatkową ozdobą pomieszczenia. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Przede wszystkim funkcjonalność

Kompletując wystrój łazienki, w pierwszej kolejności zastanów się, jak na co dzień z niej korzystasz. Ilu kosmetyków używasz i które z nich chcesz mieć zawsze pod ręką? Czy masz oddzielne miejsce do przechowywania zapasów i środków do sprzątania, czy też planujesz trzymać je właśnie w łazience? Szafka pod umywalką będzie jednym z tych miejsc, do których sięgasz najczęściej, dlatego warto zadbać o jej funkcjonalność. Dopasuj jej rozmiar do powierzchni pomieszczenia oraz produktów, jakie chciałbyś w niej umieścić. Jeśli potrzebujesz dużo miejsca na kosmetyki, najlepszym wyborem będzie zestaw z szufladami lub drzwiczkami. Pozwoli on na ukrycie kolorowych butelek i słoiczków, a równocześnie wprowadzi w łazience porządek i harmonię. Takie rozwiązanie daje ogromny wybór rozmaitych wzorów i znakomicie pasuje do nowoczesnych wnętrz.

Umywalka z szafką jako dekoracja

Dobrze dobrany mebel stanowi też niezaprzeczalną ozdobę łazienki. Jeżeli chcesz stworzyć w swoim wnętrzu modny, loftowy klimat, doskonale sprawdzi się komplet składający się z umywalki nablatowej i industrialnej konsoli. Zestaw w klasycznym kolorze jednocześnie będzie na tyle uniwersalny, że świetnie wkomponuje się w pomieszczenia w różnych stylach – prostym i męskim, a także romantycznym, popularnym ostatnio boho. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby z pomocą dodatków zmienić klimat w łazience zawsze wtedy, gdy masz ochotę!

Jakość i względy techniczne

Elementy wyposażenia wnętrz, szczególnie takie, których używa się każdego dnia, a często nawet kilkukrotnie w ciągu doby, powinny charakteryzować się świetną jakością. To ona sprawia, że korzystanie z nich będzie komfortowe i bezproblemowe. Jeśli dokonujesz zakupu umywalki z szafką przez internet, zwróć uwagę na opis producenta i opinie, przede wszystkim te o odporności na wilgoć (w przypadku mebli) oraz szczelności (umywalek i ich odpływów). Poszukaj informacji, czy wybrany zestaw nie sprawiał kłopotów innym użytkownikom. Sprawdź też koniecznie, czy pasuje do rozmieszczenia instalacji w łazience, dzięki czemu jego montaż będzie szybki i prosty.
Gwarancją jakości będzie wybór sprawdzonych marek, jak Deante czy Koło.