Klej montażowy Soudal – czym kleić styropian

Styropian to bardzo wygodny w obróbce i wartościowy materiał izolacyjny, jak również dekoracyjny. Jednakże, aby w pełni móc wykorzystać jego właściwości, koniecznym jest precyzyjne wykonanie prac montażowych, oraz przestrzeganie różnych zaleceń z tym związanych.

Poza umiejętnością obróbki materiału, jakim jest styropian, bardzo istotne jest dobranie właściwego kleju lub innego środka, dzięki któremu styropian będzie dobrze się trzymał, a przy okazji zachował swoje właściwości. Czym zatem kleić styropian?

Przy doborze odpowiedniego kleju montażowego do styropianu ważne jest, by nie zawierał on w swoim składzie żadnych rozpuszczalników. Jeśli taki środek będzie miał kontakt z powierzchnią styropianu, po prostu ją rozpuści, przez co można skutecznie i nieodwracalnie zniszczyć cały materiał. Całkowite i kompletne informacje o składzie danego produktu zawsze powinny być podane przez producenta na etykiecie.

Najbezpieczniej jest korzystać z porad wykwalifikowanego personelu albo wybrać klej przeznaczony konkretnie do danego rodzaju produktów, np. klej montażowy Soudal Soudatherm Fasada do styropianu. Zawsze również warto przed przystąpieniem do prac wykonać na niewielkim fragmencie test, aby upewnić się, że dany klej montażowy Soudal jest odpowiedni.

Jednak jeśli czeka nas remont mieszkania, ocieplenie domu lub drobne naprawy, gdzie niezbędny będzie styropian, warto skorzystać z porad ekspertów.