Maszyny budowlane, rolnicze i górnicze – jak odpowiednio o nie zadbać?

Nowoczesne maszyny zbudowane są w taki sposób, aby jak najbardziej usprawnić pracę i skrócić czas jej trwania. Udaje się to jednak dzięki skomplikowanej budowie, której w razie awarii nie da się naprawić za pomocą młotka i śrubokrętu. Aby nasz sprzęt w postaci koparek, dźwigów czy kombajnów cieszył się brakiem usterek i długą żywotnością, trzeba o niego odpowiednio zadbać.

Mobilny serwis maszyn budowlanych – jak to działa?

Nie warto czekać na moment, aż z naszej maszyny zacznie coś wyciekać, silnik zacznie słabiej pracować, czy pojawią się inne usterki. Ciężkie maszyny budowlane, rolnicze i górnicze wymagają regularnego serwisowania, które pozwoli nam zmniejszyć ryzyko powstawania awarii. Co jednak, gdy do takiej awarii już dojdzie? Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z mobilnym serwisem maszyn. Serwisant przyjedzie na miejsce, przeprowadzi dokładną diagnozę całej maszyny, a następnie przejdzie do naprawy. Szczegółowe ustalenie miejsca usterek jest bardzo istotne, ponieważ widoczne gołym okiem usterki mogą być spowodowane głębszymi uszkodzeniami, których nie będzie widać przy powierzchownych oględzinach. Gdy już wiemy, co wymaga naprawy, serwisant przeprowadza demontaż uszkodzonego podzespołu i zapada decyzja, czy będzie on regenerowany czy wymieniany na nowy. W przypadku kluczowych elementów, takich jak silnik czy pompa, o wiele lepszą opcją jest regeneracja silników hydraulicznych i regeneracja pomp hydraulicznych, ponieważ ich wymiana pociąga za sobą ogromne koszta.

Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych i innych elementów

Regeneracja silników hydraulicznych czy regeneracja pomp hydraulicznych odbywa się jednak w warsztacie, gdzie po zdiagnozowaniu problemu, serwisant dostarcza maszynę. Są to na tyle duże elementy, że ich demontaż na miejscu nie byłby możliwy.
Warto pamiętać o serwisowaniu maszyn, ponieważ regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych i innych podzespołów jest znacznie tańsza, niż wymiana na nowe części. Jednak w przypadku mocno zużytych i nigdy nie serwisowanych elementów często okazuje się, że jedyną możliwą opcją jest kosztowna wymiana.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.hydroserwishs.pl/