Fotel uszak – dlaczego jest taki popularny?

Meble wypoczynkowe są obowiązkowym wyposażeniem każdego domu. Pozwalają na zrelaksowanie się, odpoczynek oraz chwilę dla siebie. Wśród popularnych niegdyś foteli bujanych, bocianich gniazd, hamaków oraz wielu innych, ciekawych rozwiązań, obecnie największym zainteresowaniem cieszy się tak zwany fotel “Uszak”.

Czym charakteryzuje się “Uszak”?

To potoczne określenie zaprojektowanego w ciekawy sposób mebla o charakterze wypoczynkowym. Wyróżniają go stosunkowo krótkie nóżki zestawione z szerokim oraz głębokim siedziskiem. Charakterystyczne podłokietniki wyginają się na zewnątrz, łącząc z bardzo wysokim oparciem. Nazwa fotela wzięła się z rozszerzającego ku górze oparcia o zaokrąglonych brzegach, które niejako przypominają uszy. Przytulna konstrukcja zapewniająca duży komfort użytkowania jest uwielbiana przez wiele osób i chętnie wykorzystywana w różnego rodzaju aranżacjach – klasycznych, nowoczesnych czy industrialnych.

Tapicerowany mebel do każdego rodzaju wnętrza

Tapicerowany mebel pojawia się w wielu rozmaitych wnętrzach. Przede wszystkim króluje w salonach i sypialniach, stanowiąc podstawę kącika czytelniczego. Nierzadko wykorzystywany jest także w pokojach dziecięcych, ułatwiając mamom karmienie, a także usypianie dziecka. Fotel Uszak charakteryzuje się uniwersalnym zastosowaniem, wygodą siedzenia, a także niezwykle ciekawym wyglądem. To mebel, który pozwala wyróżnić się wnętrzu, wprowadzając do niego wiele uroku. Najczęściej wykorzystywany jest we wnętrzach tworzonych w stylu skandynawskim, prowansalskim, ale pojawia się również w innych pomieszczeniach, które ubarwia, czyniąc je wyjątkowo przytulnymi.

Fenomen ponadczasowego mebla wypoczynkowego

Fotel “Uszak” cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno ze względu na swój ciekawy wygląd, jak i najwyższy komfort użytkowania, który zapewnia. Ten wygodny mebel jest w stanie umożliwić wygodne siedzenie przez wiele godzin w przyjaznej dla kręgosłupa oraz nóg pozycji. Wśród miłośników “Uszaków” pojawiają się dwie grupy użytkowników. Pierwsza ceni sobie prostotę i elegancję, wybierając jednolitą tapicerkę. To rozwiązanie bardziej uniwersalne, które jest w stanie doskonale połączyć się z pozostałymi meblami wypoczynkowymi zastosowanymi w pomieszczeniu, jak również innymi dodatkami. Druga grupa osób pragnie stawiać na wyjątkowe i niesztampowe propozycje, skłaniając się ku wzorzystym, pełnym zróżnicowanych barw materiałom. Nietuzinkowe obicia foteli pozwalają się im wyróżnić na tle całego wnętrza, co jest pożądanym zabiegiem wielu osób.