Jakie rolety do salonu w stylu industrialnym wybrać?

Styl industrialny kocha otwarte przestrzenie, surowość formy i minimalizm. We wnętrzach urządzonych w stylu loft nie znajdziemy koronkowych poduszek, haftów czy mnóstwa bibelotów, zbierających kurz. W aranżacjach industrialnych króluje cegła, beton, szkło, metal i drewno. Cechą charakterystyczną tego stylu są wysokie sufity i duże przeszklenia. Jak zaaranżować okno w stylu industrialnym? Zapomnij o ozdobnych firankach i dekoracyjnych zasłonach! Do stylu industrialnego najlepsze są rolety.

Jakie rolety pasują do salonu w stylu industrialnym?

Salon to miejsce szczególne, które zazwyczaj pełni rolę reprezentacyjną. Aby zachować ciągłość kompozycji we wnętrzu najlepiej wybierz tradycyjne rolety Poznań materiałowe lub innowacyjne systemy osłaniania okien typu dzień noc. Producenci oferują duży ich wybór, począwszy od tradycyjnych rolet wolnowiszących, montowanych bezinwazyjnie na skrzydłach okiennych lub instalowanych do ściany, sufitu i wnęki poprzez rolety materiałowe w kasetach PCV lub aluminiowych i z prowadnicami, aż do nowoczesne systemy typu dzień noc czy dekoracyjne rolety rzymskie. Te ostatnie raczej odpadają, ponieważ ozdobne fałdy nie pasują do surowego klimatu industrialnego.

Dlaczego warto wybrać rolety materiałowe?

W salonie w stylu industrialnym zazwyczaj znajdują się bardzo duże przeszklenia do którym idealnie nadają się rolety wykonane z tkaniny. Rynek oferuje najróżniejsze ich rodzaje, zarówno transparentne, delikatnie przepuszczające światło, jak i bardziej zaciemniające. Takie systemy osłaniania okien oferują doskonałe możliwości kontroli poziomu nasłonecznienia, wpadającego do mieszkania, są funkcjonalne i cechują się wysokim poziomem estetyki. Najlepiej gdy wybierzesz je w stonowanych barwach, takich jak szary, grafitowy czy kremowy. Jeśli chcesz nadać wnętrzu nieco cieplejszego klimatu wybierz kolor kontrastowy, np. zielony. Dobrym pomysłem są także rolety dzień noc, które składają się z dwóch pasów naprzemiennie ułożonego materiału: transparentnej siatki i tkaniny zaciemniającej. W tym systemie możesz mieć światło pod całkowita kontrolą, ponieważ regulować jego poziom bez konieczności podnoszenia osłony.

Rolety – najlepiej od producenta

W Rolo-Styl znajdziesz bogaty wybór rolet, idealnie nadających się do industrialnej stylistyki. Szeroki wybór rozmiarów, kolorów, deseni i faktur materiałów pozwoli na dopasowanie rolet nawet do największych gabarytowo okien.
Oferujemy nowoczesne systemy osłaniania okien, które posiadają wygodne i praktyczne sterowanie, są funkcjonalne i efektowne pod względem wizualnym.