Osuszanie po budowie, czyli usuwamy wilgoć technologiczną

Profesjonalne osuszanie po budowie wilgoci technologicznej konieczne jest wtedy, gdy w pomieszczeniach budynku wykonywana jest spora ilość prac tzw. mokrych, a panujące warunki atmosferyczne nie sprzyjają odparowywaniu wody z tynków czy wylewek. W takich sytuacjach stosuje się specjalistyczne osuszacze budowlane oraz nagrzewnice, które pozwalają na kontynuację procesu budowlanego bez przestojów.

Wilgoć budowlana jest bardzo dobrze znanym zjawiskiem na budowach. W zasadzie wprowadzona do budynku woda może odparować podczas naturalnego schnięcia i wiązania materiałów, ale potrzeba do tego odpowiednich warunków atmosferycznych, takich jak suche i ciepłe dni, o które w okresie wiosenno-letnim dużo łatwiej niż w okresie jesienno-zimowym. Często w te chłodniejsze dni dochodzi do przerwania prac, a tymczasem od wykonawców coraz częściej oczekuje się szybkiego zakończenia budowy. Rozwiązaniem problemu, jakim jest osuszanie po budowie, jest użycie osuszaczy budowlanych.

Osuszanie po budowie – czy warto stosować osuszacze budowlane

Zastosowanie osuszaczy do osuszania po budowie zależne jest od istniejących potrzeb inwestora. Jeśli mokre prace wykończeniowe prowadzone są w okresie letnim, to ściany i posadzki zazwyczaj dosychają naturalnie, przy normalnej przerwie technologicznej. W takim przypadku generowanie dodatkowych kosztów jest bezsensowne.

Jeśli jednak bardzo zależy nam na czasie lub jest ona realizowana w okresie jesienno-zimowym osuszanie po budowie za pomocą osuszaczy budowlanych może okazać się zbawienne. Dzięki osuszaczom wilgoć technologiczna w szybki sposób zostanie wyeliminowana, a dzięki temu możliwe będzie kontynuowanie kolejnych prac zgodnych z harmonogramem budowy.

Warto także wspomnieć, że również na inne przypadki występowania wilgoci warto zastosować profesjonalne osuszacze, są to m.in. powódź, zalanie na skutek awarii instalacji wodnej i wiele innych.