Dlaczego powinieneś wybrać blachodachówkę z posypką?

Planując wykończenie i zabezpieczenie dachu, poszukujemy materiału możliwie taniego, a przede wszystkim trwałego. Nie tylko chcemy, żeby dom wyglądał estetycznie, ale by pokrycie dachowe było funkcjonalne i dobrze chroniło budynek. Blaszane dachy cieszą się coraz większą popularnością, dlatego warto je rozważyć. Szczególnie interesującym rozwiązaniem jest blachodachówka z posypką.

Czym różni się blachodachówka z posypką od zwykłej?

Pod względem produkcji te dwa materiały niewiele się od siebie różnią. Znacząco zmieniają się jednak właściwości. Podstawą blachodachówki z posypką jest aluminiowo-cynkowa blacha, której wierzchnią stronę dodatkowo pokrywa się specjalnym granulatem mineralnym, zabezpieczonym później warstwą lakieru akrylowego. Montaż przebiega dokładnie tak samo, jak w przypadku standardowej blachodachówki. Przymocowanie arkuszy przebiega bardzo sprawnie i szybko. To sprawia, że te materiały są często wykorzystywane do pokrycia dachu, podobnie jak blacha trapezowa.

Blachodachówka z posypką: zalety

Istotna różnica między zwykłą blachodachówką a wersją z posypką zachodzi na poziomie ich parametrów. Użycie posypki mineralnej gwarantuje jeszcze większą odporność na szkodliwe działania warunków atmosferycznych, w tym silnych opadów i promieniowania UV. Dodatkowo blachodachówka z posypką jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a po odpowiednim zamocowaniu potrafi przetrwać przez wiele lat w nienaruszonym stanie. Blachodachówka jest doceniana m.in. za jej lekkość, dzięki czemu konstrukcja dachowa nie jest obciążona. Po zastosowaniu posypki waga się zwiększa, jednak to wciąż lżejszy materiał niż np. ceramika.

Blachodachówka z posypką stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych dachówek. Jej wykończenie może do złudzenia przypominać właśnie ceramikę, tak że komuś z zewnątrz trudno będzie stwierdzić, który z materiałów został użyty na pokrycie dachu. Blacha z posypką sprawdzi się też w zastępstwie drewnianych gontów. Może wyglądać równie efektownie, a przy okazji nie jest narażona na podpalenie, a w końcu zależy nam na tym, by czuć się bezpiecznie we własnym domu. Blachodachówka z posypką jest droższa niż zwykła, jednak zdecydowanie warto przeznaczyć na nią pieniądze, by cieszyć się trwałym, estetycznym dachem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *