Zbiornik buforowy Noel – 5 powodów za

Zbiorniki buforowe to interesujące rozwiązanie dla wszystkich poszukujących skutecznego sposobu na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem domu. Stosowanie produktów marki Noel nie tylko jest opłacalne, ale wpływa także na przedłużenie bezawaryjnego funkcjonowania takich elementów instalacji grzewczej, jak pompa ciepła, kominek wyposażony w płaszcz wodny czy też kocioł centralnego ogrzewania. Dla osób, które rozważają taką inwestycję, przygotowaliśmy listę 5 powodów przemawiających na korzyść zbiorników buforowych.

 

Komfort użytkowania

 

Zbiornik buforowy CO to bardzo praktyczne urządzenie, które pozwala na wygodne korzystanie z ciepła wytwarzanego przez kominek z płaszczem wodnym, bez konieczności ciągłego dokładania drewna do paleniska. Bufor z wężownicą magazynuje wytworzone ciepło oraz rozprowadza je tak, by zostało, jak najlepiej wykorzystane. W efekcie czego kilkugodzinne palenie w kominku zapewnia ogrzewanie na cały dzień. Dodatkowo zasobnik buforowy to urządzenie całkowicie bezobsługowe i ciche.

 

Bezpieczeństwo i dłuższa bezawaryjność

 

Zainstalowany w tradycyjnych systemach grzewczych zasobnik buforowy znacznie zwiększa bezpieczeństwo całej instalacji. Akumulowana przez niego energia rozprowadzana jest do grzejników, kiedy pojawi się taka potrzeba. Pozwala to urządzeniu grzewczemu na pracę z pełną mocą, co zapobiega niszczeniu i nieprawidłowej eksploatacji poszczególnych komponentów, niweluje także proces osadzania się smolistych substancji w przewodzie kominowym.

 

W trosce o środowisko

 

Bufor z wężownicą wpływa na zminimalizowanie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Przyczynia się on do zmniejszenia zużycia opału. Jak widać jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska, które nie produkuje żadnych szkodliwych odpadów i nie zagraża naturze.

 

Ciepła woda zawsze i szybko

 

Zbiorniki buforowe Noel, działają na zasadzie przepływowego ogrzewania wody. Oznacza to, że jest ona ogrzewana natychmiast, a z kranów i pryszniców płynie zawsze ciepła, od pierwszej kropli. W ten sposób oszczędzamy czas, jaki by był stracony na tradycyjne podgrzewanie wody. Oznacza to także zmniejszenie jej zużycia i wysokości rachunków.

 

Wielozadaniowość

 

Bufory Noel nie tylko magazynują energię w postaci ciepła, jak wspomnieliśmy wyżej, mogą także skutecznie podgrzewać bieżącą wodę. Dzięki zastosowaniu w ich budowie sprzęgła, istnieje także możliwość łączenia w jednej instalacji kilku rodzajów źródeł ciepła oraz odbiorników. Pozwala to na stosowanie buforów w nawet bardzo skomplikowanych systemach grzewczych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: http://www.noel.pl/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *