Rodzaje pianek montażowych

Produkt, jakim są pianki montażowe, zna dzisiaj każdy, kto miał jakąkolwiek styczność z branżą remontową lub budowlaną. Ten, z pozoru prosty wyrób możemy jednak dzielić ze względu na skład czy konkretne właściwości – co więc powinniśmy wiedzieć przed zakupem konkretnej pianki montażowej?

Pianki montażowe – jakie rodzaje znajdziemy na rynku

Najogólniejszy i najbardziej podstawowy podział mówi o jedno i dwuskładnikowych piankach montażowych. Te pierwsze znajdą zastosowanie w miejscach, w których mają swobodny kontakt z powietrzem. Potrafią zwiększyć swoją objętość nawet o 35%, proces przyspiesza wilgotność oraz temperatura. Z kolei pianki dwuskładnikowe charakteryzują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz ściskanie – z tego powodu stosuje się je najczęściej do wypełniania dużych otworów.

Podsumowując

Przy pracach remontowych czy budowlanych znaczenie mogą mieć najmniejsze nawet szczegóły, które później mogą wpłynąć na funkcjonalność czy wytrzymałość całego projektu. Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które są gwarancją wysokiej jakości – pianka montażowa Soudal.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *