Jak urządzić kuchnię połączoną z salonem

Otwarta na salon kuchnia to współcześnie często spotykane rozwiązanie przestrzenne, które ma wiele zalet. Dzięki takiej aranżacji wnętrza wygląda ono na większe. Pozwala ono również na wspólne przygotowywanie posiłków przez całą rodzinę lub grupę przyjaciół, bez konieczności znikania w zamkniętej kuchni. Rozwiązanie tego typu chwalą sobie także rodzice małych dzieci. Znajdują się one jednocześnie pod ich opieką w czasie przygotowywania posiłków lub innych czynności kuchennych, a mogą rozstawić swoje zabawki na dużo większej przestrzeni salonu. Jak urządzić kuchnię połączoną z salonem i jakiego typu meble warto wybrać do obu tych pomieszczeń?

 

Meble do otwartej kuchni

 

W przypadku kuchni otwartej na salon warto zaznaczyć meblami podział między tymi pomieszczeniami. Stoły do kuchni tego typu można więc zastąpić na przykład modnymi barkami lub wyspami, dostępnymi co najmniej z dwóch stron, co pozwala przy nich jeść lub przygotowywać posiłki w kilka osób. Zestaw mebli kuchennych nie musi współcześnie podkreślać swojego przeznaczenia. Nawet tanie meble kuchenne dostępne są w funkcjonalnych zabudowach, co powoduje, że tworzą one efektowne, jednolite bryły będące ozdobą wnętrza, w których kryją się wszelkie sprzęty kuchenne. Tanie szafki kuchenne można wybrać zgodnie ze swoim upodobaniem, w różnych odcieniach, z frontami na wysoki połysk, co znacznie ułatwi utrzymanie ich w czystości.

 

Meble do salonu połączonego z kuchnią

 

Salon w otwartej przestrzeni połączonej z kuchnią ma być przede wszystkim funkcjonalny i zachęcać przytulnym klimatem do spędzania w nim wspólnie czasu. Warto wybrać do niego meble w klasycznym stylu, o prostych kształtach, jak komody białe lakierowane, w których ukryjemy bez problemu wszystkie niezbędne akcesoria czy ubrania, a jednocześnie wykorzystamy na przykład jako komody pod telewizor. Komoda biała lakierowana będzie stanowić wyjątkowo efektowny element aranżacji, jeżeli dopasujemy do niej ciemniejszą w odcieniu sofę, na przykład w modnych szarościach.

 

Praktycznym rozwiązaniem do salonu połączonego z kuchnią będzie także stolik kawowy na kółkach, który w razie potrzeby bez problemu przesuniemy w miejsce, w którym akurat jest potrzebny. Może stać się na przykład dodatkowym blatem roboczym w kuchni lub służyć do wygodnego przewożenia filiżanek z kawą i ciastek w trakcie przyjmowania gości. Tanie meble pokojowe nie muszą oznaczać niskiej jakości wykonania. Przeciwnie – współczesna oferta jest tak bogata i zróżnicowana cenowo, że bez problemu dobierzemy efektowne elementy wyposażenia wnętrz w rozsądnych cenach.

 

Wyposaż swój dom z Meble Akord https://sklep.akord.net.pl/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *