Wylewki podłogowe samopoziomujące – co warto wiedzieć?

Budujesz dom, a może remontujesz mieszkanie? Marzy Ci się nowa, prosta podłoga? Pamiętaj, że wyrównanie podłoża przed położeniem parkietu, paneli czy wykładziny jest podstawą. Jak więc to osiągnąć? Najprościej – wybierając odpowiednią wylewkę samopoziomującą.

Wylewka podłogowa anhydrytowa

Wylewka anhydrytowa to standardowa wylewka samopoziomująca. Podkład stworzony z anhydrytu charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną, dzięki czemu nie wymaga zbrojenia. Doskonale sprawdza się we wnętrzach z ogrzewaniem podłogowym. Aplikacja wylewki jest stosunkowo prosta i nie wymaga dużych nakładów pracy. Uzyskiwany podkład ma grubość od 2 mm (cienkowarstwowy) do nawet 70-100 mm (grubowarstwowy). Nie jest on odporny na działanie wody, dlatego też wylewki nie powinno stosować się w pomieszczeniach narażonych na wilgoć i na zewnątrz budynków.

Wylewka podłogowa cementowa

Odporny i wytrzymały rodzaj wylewki, z której można uzyskać podkład o grubości od 10 do 70 mm. Wylewka ta dobrze sprawdza się we wszystkich pomieszczeniach wewnątrz budynku, a także na zewnątrz – zwłaszcza wtedy, kiedy zostanie ona wzbogacona o składniki mrozoodporne. W zależności od rodzaju podłoża może wymagać użycia zbrojenia. Przy wylewkach cementowych robienie szczelin dylatacyjnych nie jest wymagane przy powierzchniach do 35 m², a w przypadku podłoża ogrzewanego do 20 m².

Decydując się na wylewkę należy mieć na uwadze wszystkie ich właściwości. Pamiętaj także o tym, jak ważne jest odpowiednie wylanie wylewki. Zatrudnij do tego sprawdzoną firmę. Jesteś z okolicy Łodzi? Postaw zatem na wylewki podłogowe Łódź.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *