Projekty domów tanich w realizacji

Budowa domu to każdorazowo bardzo wymagające finansowo przedsięwzięcie. Nie każdego stać na budowę w kosztach rzędu 500-700 tysięcy złotych. Dlatego też, stosunkowo sporą popularnością cieszą się obecnie projekty domów tanich w realizacji. Oczywiście należy pamiętać, iż budynek tani w realizacji nie powinien być kiepski jakościowo. Powinniśmy zwrócić uwagę na projekty domów mniejszych, aczkolwiek w dalszym ciągu dobrych. Fakt, że dysponujemy mniejszym budżetem budowlanym, nie powinien usprawiedliwiać budowy domu z kiepskich materiałów. Zobaczmy w takim razie, jakie projekty powinny pojawić się w kręgu naszych zainteresowań.

Projekty domów o niewielkiej powierzchni użytkowej

Bardzo często w katalogach projektów można znaleźć kategorie domów według metrażu. W tym przypadku oczywiście domy o najmniejszym metrażu będą najtańsze w budowie. Warto jednak pamiętać, iż tańsze w realizacji będą projekty domów na przykład z poddaszem użytkowym. Oczywiście mówimy tutaj o kosztach budowy jednego metra kwadratowego domu. Budowa poddasza użytkowego jest stosunkowo przystępna cenowo, a jednocześnie gwarantuje nam dodatkową powierzchnię użytkową. Oczywiście będzie to powierzchnia o nieco niższym standardzie, bowiem pod ścianami będziemy mieć niski strop. Jednakże pomieszczenia na takim poddaszu idealnie sprawdzają się w charakterze przykładowo sypialni.

Możemy więc powiedzieć, iż projekty domów z poddaszem użytkowym, będą rozwiązaniem idealnym w takim przypadku. Przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych, będziemy mogli zbudować dom o sporej powierzchni użytkowej. Co więcej, będzie to dom dobry jakościowo, z dobrych materiałów. Zagwarantuje nam to niskie koszty eksploatacyjne. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na budowę domu energooszczędnego bądź wręcz w technologii budownictwa pasywnego.

Oszczędna realizacja budowy

Oczywiście mamy jeszcze inne opcje na budowę domu w przystępniejszych warunkach cenowych. Poza wyborem rozsądnego projektu, możemy zdecydować się na realizację w sposób budżetowy. W tym aspekcie budowy, większość prac nadzorujemy samodzielnie. Niektóre z nich także samodzielnie wykonujemy. Pozwala to obniżyć koszty budowy nawet o 30%. W taki sposób, możemy doprowadzić do sytuacji, w której gotowy dom, pod klucz, będzie nas kosztować nawet do 200 tysięcy złotych. Oczywiście jego metraż nie będzie zbyt wielki. Jednakże jak spojrzymy na metraż mieszkań, w których żyjemy, to dom o powierzchni 80 m2 będzie całkiem przyzwoitym miejscem do życia.

Warto tutaj więc starannie przejrzeć wszystkie dostępne projekty domów. Dzięki rozsądnemu podejściu do tej kwestii, z całą pewnością uda nam się tanio zrealizować budowę domu. Jest to co prawda dość wymagająca sprawa, aczkolwiek przy odpowiednim podejściu, jak najbardziej możliwa do realizacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *