Własny mieszalnik do betonu dla firmy budowlanej

Inwestycje w nowe wyposażenie, sprzęt, narzędzia i maszyny, to podstawa efektywnej pracy firm budowlanych. Bez dobrych narzędzi do pracy, współcześnie trudno będzie osiągnąć jakikolwiek poziom zadowalającej efektywności pracy. Dlatego też warto tutaj regularnie inwestować w nowe rozwiązania technologiczne, szczególne takie, które będą przyczyniać się do podniesienia efektywności pracy. Jednym z takich rozwiązań jest własny mieszalnik do betonu, pozwalający firmom budowlanym na przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy we własnym zakresie.

Zakup mieszalnika do betonu

Oczywiście w pierwszej kolejności trzeba będzie takowy mieszalnik do betonu pozyskać. W tym celu najlepiej będzie wybrać się do dostawcy, który dopasuje mieszalnik do posiadanej przez firmę maszyny. Musimy bowiem pamiętać o tym, iż każda ładowarka ma nieco inną konstrukcję oraz własną wagę i możliwości, skutkiem czego do każdej też trzeba będzie dobrać inny mieszalnik do betonu. Korzystając w tym zakresie z usług doświadczonego dostawcy mieszalników, zyskamy jednocześnie merytoryczne wsparcie w zakresie eksploatacji tego typu urządzeń, czy też dostęp do autoryzowanego serwisu producenta. Kupując mieszalnik nowy, od razu także możemy liczyć na sprawną obsługę napraw gwarancyjnych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić mieszalnik z drugiej ręki. Z całą pewnością ograniczy to koszty zakupu, jednakże nie zagwarantuje nam solidnego wsparcia technicznego i gwarancji. Dlatego też zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego mieszalnika do betonu u autoryzowanego dostawcy.

Zalety posiadania mieszalnika do betonu

Być może nie każda firma budowlana będzie od razu potrzebować własny mieszalnik do betonu, niemniej jednak w wielu przypadkach jest to narzędzie wyjątkowo korzystne. Jeśli firma rzadko korzysta z dużych ilości betonu, to być może rzeczywiście nie warto wydawać sporych pieniędzy na takie narzędzie. Jeśli jednak mowa o firmach zajmujących się brukarstwem, budową chodników, podjazdów, stawianiem ogrodzeń, to z całą pewnością takowy mieszalnik się przyda. Poniżej prezentujemy także listę zalet posiadania własnego mieszalnika, która będzie wyraźnie wskazywać, w jakich aspektach poprawi się efektywność pracy przy jego zastosowaniu.

Możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy w stosunkowo sporych ilościach – największe łyżki do betonu pozwalają nam na przygotowanie nawet do jednego metra sześciennego jednorazowo.

Mieszalnik do betonu pozwala także na przygotowywanie betonu w dowolnej konsystencji – poczynając od betonu suchego, poprzez półsuchy a na mokrym skończywszy.

Jest to narzędzie zapewniające łatwą dystrybucję betonu na placu budowy – docenią to szczególnie ekipy zajmujące się budową chodników drogowych, gdzie podczas osadzania obrzeży na długich odcinkach nie trzeba będzie betonu rozwozić taczkami. Tutaj ładowarką można przecież podjechać do każdej ekipy, która nabierze odpowiednią ilość betonu.

Widać więc bardzo wyraźnie, w jakich przypadkach mieszalnik do betonu znajdzie swoje zastosowanie i dla jakich firm będzie narzędziem idealnym, wpływającym na skrócenie czasu realizacji prac i znaczne odciążenie pracowników. Koszt zakupu mieszalnika może nie jest w tym przypadku najniższy, niemniej jednak jest to inwestycja, która stosunkowo szybko zwróci się w postaci szybszego czasu realizacji usług, a więc możliwości zrealizowania większej ich ilości w skali całego roku.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *