Jak odmienić kuchnię? Kilka porad i wskazówek

Zazwyczaj gruntowny remont kuchni wiąże się z dużym nakładem pracy oraz funduszy. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na taki wydatek, dobrym rozwiązaniem jest samodzielne wykonanie kilku prostych kroków, które odmienią naszą kuchnię nie do poznania.

Modne dodatki

Najszybszym i najtańszym sposobem odmiany pomieszczenia są dobrze dobrane dodatki. Kolorowe zasłony czy podstawki na stół potrafią zdziałać cuda. Wystarczy przemyśleć jakie kolory pasują do naszej kuchni i zacząć działać. Możemy rozpocząć od wymiany zasłon, podstawek na stół, możemy również zakupić pokrowce na krzesła, aby odświeżyć je małym kosztem. Kolejnym krokiem jest wymiana zasłon lub firanek, jeśli takowe posiadamy, na takie, które będą kolorystycznie pasować do naszych nowych dodatków. Jeśli jeszcze nie posiadamy kwiatów w kuchni, jest to doskonała okazja, aby je zakupić. Zdobiony wazon ze świeżymi kwiatami w każdym pomieszczeniu wygląda dobrze.

Nowe meble? Nic prostszego!

Jeśli aktualnie nie stać nas na nowe meble kuchenne, mamy do wyboru wiele innych, tańszych rozwiązań. Pierwszym z nich jest odnowienie i pomalowanie starych mebli. Wystarczy kilkadziesiąt złotych wydanych na farbę oraz nasz czas i chęci. Wystarczy dobrze przygotować meble oraz pomalować je specjalną farbą lub lakierem przeznaczonym do odnowy mebli. W taki sposób jesteśmy w stanie zmienić ich wygląd o 180 stopni w zaledwie jeden dzień!

Jeśli nie widzimy się w roli „malarza” dobrym rozwiązaniem jest też wymiana samych frontów szafek i szuflad. W wielu sklepach możemy je znaleźć już za kilkadziesiąt złotych.

Odświeżamy ściany

Na nic zdadzą się nawet najlepsze dodatki czy meble, jeśli wygląd naszych ścian pozostawia wiele do życzenia. W tej sytuacji mamy także kilka rozwiązań. Coraz bardziej popularne stają się tapety i fototapety. W sklepach możemy odnaleźć szeroką gamę kolorów, struktur i wzorów, które pozwolą ożywić nasze pomieszczenie. Niestety, jeśli sami nie potrafimy nakleić tapety, musimy zatrudnić do tego fachowca, co podniesie koszty naszego remontu.

W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest pomalowanie ścian na nowo. Nawet samo odświeżenie koloru ma bardzo korzystny wpływ na estetykę naszej kuchni.

Jest wiele sposobów na odświeżenie wyglądu naszej kuchni. Nie musimy wydawać ogromnej kwoty na gruntowny remont, aby odmienić coś w naszym domu czy też mieszkaniu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prostych remontach zapraszamy do przeczytania tego artykułu.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *